Ambulancia zazmluvnená poisťovňami: UNION, DÔVERA, VŠZP.
K vstupnému internému vyšetreniu a internému predoperačnému vyšetrenie je nutné priniesť: výpis zo zdravotnej dokumentácie od všeobecného lekára (nie celú kartu), poslednú správu od každého navštevovaného špecialistu a zoznam užívaných liekov aj s gramážou a dávkovaním.
Pred vstupným interným vyšetrením sa prosím objednate na odbery s odstupom min. 1-2 dni, aby už boli v systéme výsledky k vyšetreniu: KO, glykémia, krea, Na, K, kyselina močová, AST, ALT, ALP, GMT, CK, celkový cholesterol, HDL, LDL, non HDL, TAG, moč chem + sed, moč na ACR
Ak máte výsledky krvi od iného lekára prineste si ich so sebou.
Hlavným rozdielom medzi internistom a všeobecným lekárom, je to, že všeobecný lekár poskytuje primárnu starostlivosť. To znamená, že je v priamom a častom kontakte so svojimi pacientmi, kladie veľký dôraz na prevenciu, edukáciu a ovláda širší rozsah postupov liečby vnútorných aj vonkajších orgánov na potrebnej praktickej úrovni.
Naopak, internista je lekár druhého kontaktu - to znamená, že zvyčajne prijme pacienta, ktorého k nemu odporučil všeobecný lekár. Internista je na ochorenia vnútorných orgánov špecializovanejší ako praktický lekár, a preto vám v prípade potreby môže poskytnúť hlbšiu starostlivosť.
Internisti sú kvalifikovaní na riešenie náročných diagnostických problémov a liečbu závažných chronických ochorení vrátane situácií, keď sa u vás súčasne vyskytuje niekoľko rôznych ochorení.